Volkswagen ID.R ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring

Volkswagen osiągnął kolejny kamień milowy w elektromobilności: ID.R, napędzany dwoma silnikami elektrycznymi, pokonał tor Nürburgring-Nordschleife w 6: 05.336 minut – szybciej niż jakikolwiek inny pojazd elektryczny.

Romain Dumas (F) pokonał poprzedni rekord ustanowiony przez Petera Dumbrecka (GB, NIO EP9) w 2017 roku o 40,564 sekundy. Przy średniej prędkości 206,96 km / h ID.R po raz kolejny podkreślił imponujące osiągi napędu elektrycznego Volkswagena. Ten bezemisyjny samochód wyścigowy o mocy 500 kW (680 PS) to flagowy model wyścigowy.

„Nordschleife z Nürburgring to nie tylko najbardziej wymagający tor wyścigowy na świecie, ale także najlepszy test dla pojazdów produkcyjnych”, mówi Herbert Diess, prezes zarządu Volkswagen Group.

W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy Volkswagen Motorsport ustanowił już trzy rekordy z ID.R. 24 czerwca 2018 r. Romain Dumas osiągnął absolutny rekord 7: 57.148 minut na znanym Pikes Peak International Hill Climb (USA). Zaledwie trzy tygodnie później osiągnął nowy najlepszy czas na samochody elektryczne, który wynosił 43,86 sekundy na Goodwood Festival of Speed w południowej Anglii.

Dla Romaina Dumasa, który jest czterokrotnym zwycięzcą 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring, okrążenie rekordu z ID.R to kolejne wyróżnienie na jego ulubionym torze.