Schwarz Group zainstaluje 140 publicznych punktów ładowania w Berlinie

Pod koniec czerwca na krótko przed wprowadzeniem na rynek w pełni elektrycznej usługi wypożyczania samochodów WeShare w Berlinie Volkswagen zawarł strategiczne partnerstwo z sieciami supermarketów Lidl i Kaufland, które należą do Schwarz Group.

Sprzedawcy żywności mają zainstalować 140 publicznych stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych swoich klientów w 60 Lidl i 10 oddziałach Kaufland w stolicy Niemiec. Volkswagen otrzyma wyłączne prawo do korzystania z nowej infrastruktury do ładowania swojej floty WeShare w nocy poza godzinami otwarcia, co zwiększy efektywność wykorzystania stacji ładowania. 

Dodatkowe punkty ładowania w punktach sprzedaży Lidl i Kaufland zwiększą infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych w Berlinie o prawie 20 procent.

Christian Senger, członek zarządu marki Volkswagen Passenger Cars odpowiedzialny za Digital Car and Services, mówi: „Supermarkety są stacjami benzynowymi przyszłości. Ładowanie podczas zakupów jest idealnym rozwiązaniem. Średnio zaledwie 45 minut w szybkiej stacji ładowania wystarcza na e-Golf.

Wspólnie z Lidlem i Kauflandem poprawiamy możliwości ładowania dla klientów, a zwłaszcza dla naszej floty WeShare. Jest to kolejny konsekwentny krok Volkswagena w jego staraniach o zapewnienie zasięgu w całym obszarze punktów ładowania w przestrzeniach publicznych za pośrednictwem umów partnerskich. ”