Rośnie liczba magazynów energii w USA

W USA rozpoczynają się projekty magazynowania akumulatorów. W nadchodzących latach spodziewany jest znaczny skok, ponieważ do 2023 r. kraj ten może potroić swoją pojemność magazynowania energii w akumulatorach.

Zgodnie z aktualizacją Amerykańskiej Administracji Informacji Energetycznej, 1623 MW nowej pojemności magazynowej w skali przemysłowej ma wejść do sieci do 2023 r., W porównaniu z obecną sumą 899 MW. Przewiduje się, że do tego roku całkowita pojemność akumulatorów wyniesie około 2,5 GW w skali przemysłowej, prawie potrojąc obecną pojemność.

Biorąc pod uwagę inne projekty baterii, które mogą być obecnie niezgłoszone, lub projekty, które nadal mogą być wprowadzane i dostępne w tym czasie, łatwo jest zobaczyć, jak przechowywanie może przekroczyć 3-krotność obecnej pojemności.

Od końca 2014 r. (214 MW) do marca 2019 r. Pojemność magazynowania baterii na skalę przemysłową wzrosła ponad czterokrotnie (899 MW), więc podobny wzrost do 2023 r. Nie powinien być zaskoczeniem.

Obniżają się zarówno koszty energii odnawialnej, jak i akumulatorów – uwagi EIA „łączenie magazynowania akumulatorów na skalę przemysłową z przerywanymi zasobami odnawialnymi, takimi jak energia wiatrowa i słoneczna, stają się coraz bardziej konkurencyjne w porównaniu z tradycyjnymi opcjami wytwarzania” – a administracja wskazuje również na przyjemną politykę państwa oraz nakaz Federalnej Komisji Regulacji Energetyki jako głównych czynników wzrostu.

Dwa największe działające obecnie magazyny akumulatorów w skali użyteczności publicznej zapewniają obecnie moc 40 MW, choć wiele znacznie większych projektów zostanie uruchomionych online w ciągu najbliższych kilku lat, w tym Manatee Energy Storage Center na Florydzie, które powinno otwarty w 2021 roku.

Podczas gdy EIA mówi, że centrum Manatee FPL o mocy 409 MW / 900 MWh będzie największą baterią w USA – i na świecie – będzie dużo konkurencji dla tego tytułu. Na przykład oczekuje na zatwierdzenie Gemini Solar Project w Nevadzie, a system akumulatorów o mocy 531 MW / 2125 MWh osiągnie szczytowy stan na Florydzie.