Tesla zwiększy moc Modelu S o 50 KM dzięki aktualizacji oprogramowania, aby pokonując Porsche Taycana

Elon Musk, CEO Elon Musk, twierdzi, że nadchodzący wzrost mocy Tesli w wyniku aktualizacji oprogramowania zwiększy moc wyjściową Modelu o 50 koni mechanicznych.

W tym tygodniu został zrobiony pierwszy test porównawczych w rzeczywistych warunkach między Tesla Model S i Porsche Taycan.

Taycan Turbo S pokonał model S na ćwierć mili, częściowo dzięki dwubiegowej skrzyni biegów. Tesla oficjalnie reklamuje wydajność Modelu S z przyspieszeniem na poziomie 2,4 sekundy od 0 do 60 km / h. Wynik ten był wielokrotnie odtwarzany przez kierowców w rzeczywistych warunkach.

Głównym zarzutem odnośnie przeprowadzonego testy było rzekome nie użycie przez kierowce Tesli funkcji kontroli startu.

Uczestnicy testu pokazali jak działa tzw. launch control w Taycan, ale nie pokazali go w przypadku Modelu S, który wymaga jego użycia, aby uzyskać pełną moc wyjściową w pierwszych.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, skomentował analizę, mówiąc, że są one poprawne, i dodał, że nadchodząca aktualizacja oprogramowania powinna również zapewnić, że Model S wygra wyścig na ćwierć mili z Taycan Turbo S:

„Analiza DragTimes jest poprawna. Pojawi się również aktualizacja oprogramowania dla Modelu S, która zwiększy moc szczytową o 50 KM, więc Model S powinien pokonać Porsche Taycan Turbo S”.

fot. whichcar.com.au