Audi e-tron FE06 w drodze do Rijadu

Neuburg nad Dunajem, 8 listopada 2019 r. Już wkrótce sezon rozpocznie się na dobre. Na niecałe dwa tygodnie przed pierwszym wyścigiem sezonu 2019/2020 Formuły E, dziesięć kontenerów i skrzyń nadanych przez team Audi Sport ABT Schaeffler opuściło Niemcy i udało się do Arabii Saudyjskiej, gdzie 22 i 23 listopada odbędą się pierwsze dwa wyścigi kolejnego sezonu tej serii. 

Dwa kompletne samochody Audi e-tron FE06 oraz cały szereg części zamiennych i sprzętu, od elementów karoserii po środki czyszczące, a także wszystkie przedmioty potrzebne Danielowi Abtowi i Lucasowi di Grassi – prawie dziesięć ton ładunku. Firma logistyczna DHL odebrała skrzynie z bazy zespołu w Kempten i przewiozła je na lotnisko w Stuttgarcie, skąd zostaną przetransportowane bezpośrednio do stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu. 19 listopada, o godzinie 9 rano, zespoły będą mogły otworzyć cały swój ładunek już w garażach przy torze w Diriyah. 

To pierwszy przystanek tego cennego ładunku. Stąd ruszy dalej w długą, całosezonową podróż. Po dwóch pierwszych wyścigach w Arabii Saudyjskiej trafi bezpośrednio do Chile, a stamtąd do kolejnych lokalizacji kolejnych wyścigów. Do Kempten wróci dopiero po finale tego sezonu Formuły E w Londynie, w lipcu przyszłego roku. Regulamin Formuły E mówi, że wszelkie prace nad samochodami wyścigowymi wykonywane już podczas trwania sezonu, mogą być przeprowadzane tylko w garażach torowych – co jest unikalne w międzynarodowym sporcie motorowym i stanowi szczególne wyzwanie dla mechaników, inżynierów i logistyków wszystkich dwunastu zespołów. 

Daniel Abt i Lucas di Grassi starannie zapakowali swoje torby podróżne i przekazali je logistykom teamu. Zawartość każdej torby kierowcy: dwa kombinezony wyścigowe, dwie pary rękawic, dwie pary butów, trzy komplety ognioodpornej bielizny, odzież zespołowa oraz indywidualnie dopasowane systemy słuchawkowe do komunikacji radiowej podczas wyścigów. Dodatkowo Daniel Abt zabiera ze sobą lakier do włosów, a Lucas di Grassi skakankę do ćwiczeń koncentracji przed wyścigiem. 

Dwie rundy w Diriyah będą wyścigami numer 59 i 60 we wciąż jeszcze krótkiej historii Formuły E. Audi Sport ABT Schaeffler jest jedynym zespołem w stawce, który od początku ma tę samą parę kierowców. Team ten zwyciężał dotąd w 12 wyścigach, 40 razy stał na podium, raz zdobył tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców i raz w klasyfikacji zespołowej.