Modułowe Stacje Ładowania i Parkowania oraz wypożyczalnia jednośladów elektrycznych na dworcach PKP

W 2020 r., w ramach współpracy TrybEco z PKP Telkol, na dworcach PKP linii helskiej we Władysławowie i na Helu pojawią się modułowe stacje ładowania i parkowania oraz wypożyczalnia jednośladów elektrycznych. Rozwiązanie zapewni podróżującym infrastrukturę dla alternatywnej, przyjaznej dla środowiska formy transportu, zmniejszy zapotrzebowanie na miejsca parkingowe przy węzłach komunikacyjnych oraz znacząco poszerzy zakres usług oferowanych przez Grupę PKP. Co więcej, projekt wpisuje się w realizację założeń wdrożenia zrównoważonego transportu i elektromobilności. Stacje mają pojawić się w maju br.

Ładowanie pojazdu elektrycznego i smartfona oraz miejsce na bagaż w jednym

Modułowa Stacja Ładowania i Parkowania od TrybEco to zespół 6 stanowisk dla elektrycznych pojazdów jednośladowych, tj. rowerów elektrycznych, skuterów czy hulajnóg, zajmująca powierzchnię jednego miejsca parkingowego dla samochodu. Każde stanowisko składa się ze stojaka dla pojazdu oraz dedykowanej szafki, z „wandaloodpornym” zamkiem elektro magnetycznym, otwieranej zdalnie, przy pomocy odpowiedniej aplikacji na smatrfona. W środku znajduje się gniazdo 230V/8A do ładowania jednośladów, gniazdo USB 5V/5A do szybkiego zasilenia przenośnego sprzętu elektronicznego, miejsce do przechowywania bagażu podręcznego oraz zintegrowana linka, zabezpieczająca zaparkowany pojazd przed kradzieżą.Według wstępnych założeń stacje oraz wypożyczalnia mają pojawić się na linii Władysławowo-Hel w maju 2020 r. W ramach współpracy planowane jest też udostępnienia rowerów elektrycznych do wypożyczenia na stacjach.

Korzyści dla użytkowników ze współpracy PKP Telkol i TrybEco

Modułowe stacje TrybEco zapewnią Klientom możliwość korzystania z alternatywnego, przyjaznego środowisko transportu. Jest to szczególnie istotne w obliczu rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz pogarszającej się jakości powietrza w dużych miastach.Elektryczne ładowarki rozszerzą też zakres usług realizowanych przez Grupę PKP. Od teraz krajowy przewoźnik zaproponuje swoim pasażerom szybką formę podróżowania po wybrzeżu – bez samochodu, omijając korki. Planowane stacje to także duża oszczędność miejsca. Punkty ładowania zajmą powierzchnię miejsca parkingowego 1 samochodu. Co więcej, stacje zaprojektowano w taki sposób, aby swoją bryłą i kolorystyką wpisywały się w otoczenia dworców. Nowoczesny design ma przyciągnąć i zachęcić podróżujących do korzystania z ładowarek.