Shanghai Electric uzyskuje zamknięcie finansowe projektu kopalni węgla

 Firma Shanghai Electric Group, zwana dalej Shanghai Electric lub firmą, wiodący na świecie producent i dostawca sprzętu generacji energii i produkcyjnego, kompleksowy dostawca rozwiązań energetycznych, ogłosiła uzyskanie zamknięcia finansowego w ramach projektu kopalni węgla w zintegrowanym projekcie kopalni i elektrowni Thar Block-1. Zasoby węgla w Thar są największe w Azji i obejmują ponad 175 milionów ton i zajmują obszar ponad 9000 kilometrów kwadratowych na pustyni Thar w południowowschodniej części prowincji Sindh w Pakistanie. 

W ramach zintegrowanego projektu kopalni węgla i elektrowni Thar Block-1 kopalnia węgla ma wydobywać rocznie 7,8 miliona ton i objąć dwa zakłady opalane węglem o mocy 660 megawatów. Projekt ma zapewnić prąd 4 milionom gospodarstw domowych w Pakistanie, dostarczając 1320 megawatów lokalnej, przystępnej cenowo i pewnej energii. 

Zintegrowany projekt kopalni węgla i elektrowni Thar Block-1 został opracowany pod egidą Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Gospodarczego (CPEC). Projekt jest jednym z działań rządu Pakistanu w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju i zmniejszenia średniego kosztu generacji energii przez odejście od ropy na rzecz węgla. Projekt zasili krajową sieć energetyczną i pozwoli na oszczędności na wymianach zagranicznych na podstawie kosztów paliw. 

Główny minister prowincji Sindh Syed Murad Ali Shah docenił wsparcie firmy Shanghai Electric w ramach przyspieszenia procesu wyciągania korzyści z lokalnie pozyskiwanych paliw oraz podkreślił kluczową rolę Shanghai Electric w realizacji projektu elektrowni Thar, która będzie źródłem korzyści gospodarczych dla lokalnej społeczności. 

Projekt daje obecnie zatrudnienie ponad 908 miejscowym pracownikom i zatrudni dodatkowe osoby w szczytowym okresie budowy. Projekt będzie także odgrywał kluczową rolę w rozwoju społecznym regionu, a firma Shanghai Electric zobowiązała się do odgrywania aktywnej i pozytywnej roli w działaniach rozwojowych wspierających społeczność Thar przez poprawę edukacji, zdrowia, infrastruktury i podniesienia ogólnego poziomu życia w regionie. 

„Z dumą wspieramy dążenia do wybudowania w kraju pierwszego zakładu energetycznego na dużą skalę zasilanego węglem. Dziękujemy także władzom lokalnym za wsparcie” – skomentował Qian Xiaolei, kierownik PR Thar Coal Block-1 Power Generation Company (PVT) Ltd (SPV Shanghai Electric w Pakistanie). 

Wykorzystując pozytywną dynamikę projektu, firma Shanghai Electric już rozpoczęła budowę elektrowni w Thar. Firma wzniesie elektrownie opierające się na bardzo krytycznych technologiach, które działają z większą wydajnością ogólną niż ta wymagana przez pakistański rząd. Ponadto zakłady będą działać z wysokim stopniem usuwania kwaśnych gazów i niskim poziomem emisji dwutlenku siarki w celu zmniejszenia wpływu na środowisko po rozpoczęciu generacji energii w 2022 r. 

O Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK:2727, SSE:601727) to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą sprzętu do generacji energii i sprzętu przemysłowego. Firma skupia się głównie na nowych źródłach energii, w tym produkcji i sprzedaży turbin wiatrowych i komponentów oraz sprzętu do elektrowni atomowych, wydajnej i czystej energii, w tym produkcji i sprzedaży sprzętu do energii termalnej i transmisji energii oraz sprzętu do dystrybucji, sprzętu przemysłowego, w tym produkcji i sprzedaży wind i silników, a także na nowoczesnych usługach, w tym wykonawstwie projektów budowlanych elektrowni termalnych oraz projektów transmisji i dystrybucji, a także angażuje się w innego typu działalność.